024nijmegen

4.0/5 rating (2 votes)
1800

Spookbewoning, weet jij wie er bij je inwoont?

Houw je feurdeur ien de gaote in Nieuwtje uut Nimwegen

024 Nijmegen

Hans
uut Nimwege

Een tijd geleden hebben we een artikel geschreven over de verandering bij de Gemeente betreft de Basisregistratie en dat iedereen gewoon vanachter de pc of telefoon kan verhuizen naar wie je wilt zonder toestemming van wie dan ook.

Het was wachten op de problemen die zich zouden opstapelen. Het walhalla voor fraudeurs was geopend. 
We hebben diverse verhalen van gedupeerde gehoord.

Een vrouwtje met een uitkering en toeslagen: Opeens werd haar inkomen en toeslagen stopgezet, er bleken 3 voor haar onbekende mensen op haar adres te zijn ingeschreven. Het heeft 4 maanden geduurd eer alles weer recht gebreid was. 4 maanden mensen!!! Ze heeft 4 maanden met haar kind zonder inkomen gezeten.

Een ouder echtpaar, dat leeft van een klein pensioentje, werd enorm gekort en kregen allerlei aanslagen.
Er bleken 5 Roemenen op hun adres ingeschreven te zijn. En nee, als bewoner krijg je daar geen bevestiging of niks van.
Je merkt het op den duur aan je inkomen of toeslagen.  Sterker nog, als je daar dus niks mee te maken hebt kom je er nog veel later achter.

In 1 geval zijn we er wat verder ingedoken, hoe zit het nu.
Dit adres ontving allerlei post van de gemeente. Post over de uitkering en dat soort zaken over een mevrouw.
De eigenaar heeft diverse malen naar de gemeente gebeld met de mededeling dat de mevrouw in kwestie voor haar onbekend was.
De eigenaar vroeg aan de gemeente hoeveel personen op het adres stonden ingeschreven.
Volgens de gemeente waren dit er  5.
Dit klopte niet, er wonen daar daadwerkelijk maar 3 personen.

De gemeente mag ivm de privacy wet geen enkele informatie geven over de personen die op het adres ingeschreven staan.
Ze mogen wel het aantal personen doorgeven en ja zeggen als je de namen zelf opnoemt.

Als er geen post van de fraudeur komt weet je niet eens de achternaam.
Afijn, wat moet je doen om de fraudeur van je adres te weren?
Heel simpel zou je denken. Je gaat naar de website van de gemeente en dient daar een adresonderzoek in.
Je logt in met je DigiD.
Dan moet je aantonen dat JIJ de eigenaar of hoofdbewoner bent en moet je koopakte of huurcontract inscannen en opsturen!
Ja, je leest het goed, de fraudeur kan zich zo inschrijven zonder bewijs en jij moet je hele hebben en houden bloot geven.
Over jouw privacy doen ze niet zo moeilijk!
Daarbij komt dat je zojuist met je digiD hebt ingelogd dus je zou toch mogen aannemen dat men weet dat jij degene bent die de gemeentelijke belastingen betaald.

Maar goed, je word  financieel benadeeld dus je doet dat dan maar.
Dan moet je de naam van de fraudeur invullen.
Van 1 persoon weten we dat gezien de brieven van de uitkering maar van de andere persoon weten we dat niet.
De gemeente zegt niks omdat die fraudeur recht op privacy heeft!
Ook moet je de geboortedatum invullen. Nou je weet het antwoord al.
Van die ene persoon weten we dat omdat we de post hebben losgemaakt over de uitkering van de gemeente (eigenlijk mag je niet eens de post open maken!)

Zo hehe, voor 1 persoon hebben we een adres onderzoek ingesteld, die zal snel uitgeschreven zijn.
Maar dat valt nog vies tegen. Het adres onderzoek duurt al 6 weken.
Ik heb geen idee wat ze onderzoeken. Het enigste wat wij hebben ondervonden is dat er ze naar het adres (waar men zich zonder toestemming heeft ingeschreven) een brief sturen aan de fraudeur met de vraag: waar woon je? (zucht)

Uiteindelijk na 6 weken wordt de persoon uitgeschreven als dakloze. Opgelost!
Maar ook dat is niet helemaal waar.
Daar staan agenten voor de deur! Die zijn op zoek naar de fraudeur.  Je legt de situatie nog eens uit.
Voor de zekerheid bellen we nogmaals met de gemeente of de uitschrijving wel is doorgezet.
Ja hoor de fraudeur staat al maanden niet meer ingeschreven. 
Ondertussen kwam er nog veel post van de rechtbank op het adres, er is gebeld en doorgegeven wat de situatie was.
Ondanks dat de persoon al geruime tijd niet meer op het adres staat ingeschreven komen er regelmatig mensen van politie, justitie, mensen van de rechtbank en allerlei deurwaarders  aan de deur.
Gezien er geen nieuw adres is blijven ze het laatst bekende adres hanteren.
De fraudeur bleek gepakt te zijn voor diefstal in de AH en moest door voor voorkomen.
Uiteraard kwam ze niet opdagen (had waarschijnlijk geen post ontvangen) dus dan komt politie je ophalen, daar waar je niet woont. Pfffffffffffffffffffff

Bij de gemeente sta je met de rug tegen de muur. Ze mogen je niet helpen. Tijdens een telefoon gesprek waarin wij vroegen "wie heeft dit verzonnen om zo te doen? zei het meisje aan de telefoon: “Dat heeft den Haag besloten!” Op ons weerwoord, Nee iedere gemeente is hier vrij in om te bepalen hoe ze dat doen zei ze, ja sorry dat moest ik zeggen. "

De medewerkers van de gemeente kunnen hier niets aan doen of veranderen., De gemeente heeft besloten het zo te doen, dat scheelt werk aan de balie. Maar andere medewerkers zitten met de gebakken peren! Ze gaan zelfs met stapels dossier onder de arm de huizen langs om te controleren of mensen er daadwerkelijk wonen. Ze kunnen het werk niet meer aan zoveel gevallen zijn er.
De ernstige gevallen die ze aan hun tafels krijgen van mensen waarvan hun uitkering is stopgezet, en hun handen zijn gebonden, ze kunnen niks doen om welk proces maar te versnellen.
Dat adresonderzoek bijvoorbeeld, die procedure duurt gewoon 6 weken! Daarna pas de uitschrijving en daarna pas de uitkering opnieuw aanvragen!
Een aantal van deze medewerkers maken zich op het moment sterk dat de fraudeurs in ieder geval gedurende het adres onderzoek tijdelijk elders ingeschreven worden zodat de gedupeerde verder kunnen.

Persoon 2 staat overigens nog steeds ingeschreven. We hebben geen idee hoe de persoon heet of wanneer hij geboren is.

Denk trouwens ook niet als jij een kamertje in je huis verhuurt en de bewoner wel toestemming geeft tot inschrijving dat je dan geen problemen kunt krijgen. Er bestaat bij de digitale inschrijving geen optie om aan te geven dat het om kamer verhuur gaat. Dus als de meneer of mevrouw bijvoorbeeld een inkomen heeft van ca 30.000 wordt dat net zo makkelijk bij jouw inkomen geteld. Dan moet jij weer gaan bellen met toeslagen en die zeggen dat jij maar moet bewijzen dat deze persoon niet je fiscaal partner is!

Al met al, het is gewoon schandalig en dit moet echt teruggedraaid worden.

Laat een berichtje achter...

Laat een berichtje achter als gast.

024Nijmegen tel 0649707471024Nijmegen contact us024Nijmegen like us
cache/resized/be03a9b8d1684e1635f849ffb63b7812.jpg

Bewoners van de “nul op de meter” ...

Daar zit je dan met dikke truien, dubbele sokken en dekens in een goed ...
cache/resized/5e96fa07641836fb8d9c77ac11fac3dc.png

Parkeernota 2020-2030

In begin november gaat de gemeenteraad besluiten over de parkeernota ...
cache/resized/f07417928334343ef52fa0b119007844.jpg

Column Graafseweg

Het college is voornemens om de Graafseweg (tussen Rozenstraat en ...
cache/resized/51b6fa283198d86b462b9109dcbe09ca.jpg

Join the Fight

Kanker. Wat een rotziekte! Ik denk niet dat er mensen bestaan die dit ...
cache/resized/d7f41710a632bf2c45ab5c6d0dce72e6.jpg

Spookbewoning, weet jij wie er bij ...

Een tijd geleden hebben we een artikel geschreven over de verandering bij ...
cache/resized/2b7a6353dd90306e488a7ac3078760f6.jpg

Babbeltruc

Regelmatig posten wij op onze fb pagina als we een melding binnen krijgen ...
cache/resized/ec59d382ea1f25c27a3b8100c8ded7a2.jpg

Nijmegen van het gas, Kranenburg ...

Wist je dat je van de gemeente Nijmegen subsidie kunt krijgen om van het ...
cache/resized/6d9a1b4731ea17fbf57018f6e0076ea2.jpg

Nijmegen worden de lokale partijen ...

Ik weet nie precies hoe t zit Nijmegen, dus help es ff, vertel es ff, ...
cache/resized/6f6cfbcae970e24c3309347921543b5d.jpg

Meisje uit Nijmegen bij 4 handen ...

Ashley, achttien jaar oud, woont nog thuis bij haar moeder en is onbedoeld ...
cache/resized/e761c988c9f1fe297ec52062b9ab8a2e.jpg

Nijmegen, hoe zit t nou met wiet ...

Ik weet nie precies hoe t zit Nijmegen, dus help es ff, vertel es ff… Wiet ...
cache/resized/0b8848217b3ce7f57a19ed72022799b7.jpg

Nijmegen, hoe zit dat nou met die ...

Ik weet nie precies hoe t zit Nijmegen dus vertel es ff… Wat laat jij je ...
cache/resized/6d9a1b4731ea17fbf57018f6e0076ea2.jpg

Nijmeegse lokale partijen & ...

Niet stemmen? Dan later ook niet klagen!” zegt Bruls en daar heeft hij ...
Nijmegen - Vuurwerk gegooid richting agenten - Karrengas - Nijmegen 15-02-2025
Nijmegen - Vuurwerk gegooid richting agenten - Karrengas - Nijmegen
Aan de Karrengas in Nijmegen is er vuurwerk gegooid in de richting van agenten en boa's. Een agent en twee boa's hebben daardoor gehoorschade opgelopen. We doen onderzoek en zijn op zoek naar mensen die gezien hebben vanuit welke woning het vuurwerk werd gegooid. Heb jij meer informatie? Dan spreken we je graag!
Nijmegen - Dodelijk ongeval - Parkweg- Nijmegen 24-01-2025
Nijmegen - Dodelijk ongeval - Parkweg- Nijmegen
Vrijdag 24 januari vond rond 17.30 uur op de Parkweg een aanrijding plaats tussen een vrachtwagen en een fietsster. Het slachtoffer, een 20-jarige vrouw uit Nijmegen, is daarbij aan haar verwondingen overleden. Heb jij het ongeluk zien gebeuren en heb jij nog niet met ons gesproken? Meld je dan.
Nijmegen - Mishandeling - Spoorstraat - Nijmegen 19-12-2024
Nijmegen - Mishandeling - Spoorstraat - Nijmegen
De politie zoekt getuigen en camerabeelden van een mishandeling op de Spoorstraat. Het gebeurde op donderdag 19 december rond 00:05 uur. Een man raakte gewond nadat hij door een onbekende man uit het niets werd mishandeld.
Nijmegen - Mishandeling – Bert Oosterboschpad – Nijmegen 16-12-2024
Nijmegen - Mishandeling – Bert Oosterboschpad – Nijmegen
Aan het Bert Oosterboschpad in Nijmegen heeft een groepje jongens de 69-jarige bestuurster van een scootmobiel mishandeld. We zijn op zoek naar hen, maar ook naar twee belangrijke getuigen. Was u een van de mannen die het slachtoffer overeind hielpen? Zag of weet u iets? Neem dan contact met ons op!
Nijmegen - Gewapende overval – Lange Hezelstraat – Nijmegen 12-12-2024
Nijmegen - Gewapende overval – Lange Hezelstraat – Nijmegen
Aan de Lange Hezelstraat in het centrum van Nijmegen vond op donderdag 12 december rond 20.50 uur een gewapende overval plaats bij een supermarkt. Een verdachte is aangehouden. We doen onderzoek naar wat er precies is gebeurd. Was je in de buurt en heb je iets gezien? Of heb je camerabeelden? Neem dan contact met ons op.
Oost-Nederland - Aanhouding in cold case Nijmegen 04-12-2024
Oost-Nederland - Aanhouding in cold case Nijmegen
Oost-Nederland - Het coldcaseteam van de eenheid Oost-Nederland heeft op maandag 2 december (2024) een 58-jarige man uit Heerlen aangehouden. Hij wordt ervan verdacht dat hij in januari 1994 een jonge vrouw in Nijmegen verkracht heeft.
Nijmegen - Gewapende overval – Zwanenveld – Nijmegen 27-11-2024
Nijmegen - Gewapende overval – Zwanenveld – Nijmegen
De politie kreeg woensdagmiddag 27 november rond 16.30 uur melding van een gewapende overval bij een telefoonwinkel in Winkelcentrum Dukenburg in Nijmegen. Heb je iets gehoord, gezien of beschik je mogelijk over beelden? Dan komen we heel graag met je in contact.
Nijmegen - Gewelddadig zedenincident – Passage Molenpoort – Nijmegen 09-11-2024
Nijmegen - Gewelddadig zedenincident – Passage Molenpoort – Nijmegen
Aan de Passage Molenpoort in Nijmegen probeerde een man een 25-jarige vrouw te verkrachten en wurgen. Dit gebeurde in de nacht van vrijdag 8 op zaterdag 9 november. Denk jij te weten wie deze man is? Zag jij de man en/of het slachtoffer mogelijk lopen? Neem dan contact met ons op!
Nijmegen - Explosie Nijmegen: wie zag iets of heeft beelden? 13-10-2024
Nijmegen - Explosie Nijmegen: wie zag iets of heeft beelden?
Aan de Aldenhof in Nijmegen veroorzaakte iemand zondagnacht 13 oktober een explosie bij een woning. Heb jij iets verdachts gezien of heb je camerabeelden? Dan spreken we je graag!
Nijmegen - Brand bedrijfspand – Kerkenbos – Nijmegen 24-09-2024
Nijmegen - Brand bedrijfspand – Kerkenbos – Nijmegen
In een bedrijfspand aan het Kerkenbos in Nijmegen ontstond dinsdag 24 september rond 4.30 uur een brand. We onderzoeken of er sprake is van brandstichting. Heb je iets gezien of heb je camerabeelden? Dan komen we graag met jou in contact.
Nijmegen - Poging brandstichting politiebureau – Stieltjesstraat - Nijmegen 21-09-2024
Nijmegen - Poging brandstichting politiebureau – Stieltjesstraat - Nijmegen
Bij het politiebureau aan de Stieltjesstraat in Nijmegen heeft zaterdag 21 september een persoon gegooid met drie flessen met brandbare vloeistof. Er is gelukkig geen brand of schade ontstaan. Heb je iets gezien? Neem contact op via 0900-8844.
Nijmegen - Beschieting woning – Johannushof – Nijmegen 07-08-2024
Nijmegen - Beschieting woning – Johannushof – Nijmegen
Aan de Johannushof in Nijmegen is op een woning geschoten. Herken jij de verdachte? Neem dan contact met ons op!
Nijmegen - Getuigen geweldsincident – St. Annastraat – Nijmegen 19-07-2024
Nijmegen - Getuigen geweldsincident – St. Annastraat – Nijmegen
In het centrum van Nijmegen raakte een 25-jarige Poolse man gewond bij een geweldsincident. Dit gebeurde in de nacht van vrijdag 19 op zaterdag 20 juli. Zag of weet je iets? Tip ons!
Nijmegen - Zware mishandeling - Kelfkensbos - Nijmegen 15-07-2024
Nijmegen - Zware mishandeling - Kelfkensbos - Nijmegen
Tijdens het Watermeloenfeest, onderdeel van de Vierdaagsefeesten, werd een vrouw zwaar mishandeld door een andere jonge vrouw. We willen graag weten wie de verdachte is. Heb jij informatie? Neem dan contact met ons op!
Nijmegen - Anonieme melding leidt naar productielocatie drugs 04-06-2024
Nijmegen - Anonieme melding leidt naar productielocatie drugs
In een woning aan de Tolhuis in Nijmegen is op 24 mei na een anonieme tip een productielocatie voor harddrugs gevonden. Die dag is een man ter plekke aangehouden. Hij zit nog vast.